קריאה בקלפי טארוט לשיפור מערכות יחסים

 
כאשר חושבים על קריאה בקלפים עשויה לעלות בדמיון דמות של צוענייה עם שמלה רחבה ומטפחת צבעונית על ראשה, רכונה מעל שולחן שעליו פרושה מניפת קלפים שלצידה מונח כדור בדולח. אבל קלפי מודעוּת, כמו גם קלפי טארוט, הפכו כבר לפני שנים רבות לאמצעי אבחון וייעוץ שגם פסיכולוגים מכובדים נעזרים בו. קלפי טארוט הם כלי ייעוצי שיש לו השפעה מעצימה על חיי האדם הן מבחינה  נפשית והן מבחינה רוחנית, וחלק גדול מהפניות לייעוץ בכלל, ולייעוץ בקלפי טארוט בפרט, מתייחסות לתחום הזוגיות.
 

פריסות קלפים מיוחדות להבנת מערכות יחסים יכולות להאיר זוויות נסתרות הן ביחסים הזוגיים והן במערכות יחסים אחרות, ומאפשרות להתוות דרכים לפתרונות קונסטרוקטיביים של בעיות. קלפי טארוט מעלים בדרכים שונות את הבעיות שהאדם כיחיד וכחלק ממערכת זוגית נתקל בהן. הקריאה בקלפים מסייעת לנו להבין שהתנסויות כואבות בחיים בכלל ובזוגיות בפרט מהוות עבורנו שיעור, ושבעצם, אנו אלה שמזמנים לעצמנו כל מה שקורה לנו, על מנת לצמוח ולהתפתח. כאשר עלינו ללמוד שיעור מסוים, אנו מושכים אלינו התנסויות שיאפשרו לנו למידה. לכן, אירועים חיצוניים שקורים לנו, מוזמנים על ידינו כדי לחולל בנו שינויים פנימיים. 

כאשר בני זוג מוכנים להשתנות ולהתפתח, הקשר ביניהם הוא מאתגר ומפרה הדדית. אחת המטרות הרוחניות בזוגיות היא שכל אחד מבני הזוג יהיה מחובר לעצמו ויגיע לקשר מתוך שלמות פנימית ולא מתוך חסר. לכן, בקלפים רבים טמונה ההמלצה לפתח את הצד החבוי, להוציאו לאור ולמזג אותו בתוכנו. לכל אחד מאיתנו, גבר או אישה, יש צד חבוי, זכרי או נקבי. האנימה היא הצד הנשי הטמון בכל גבר, האנימוס הוא הצד הגברי הטמון בכל אישה.

 

הדואליות שקיימת בתוכנו קיימת בעולם ומוצאת את ביטויה באמצעות החלוקה לכוח פעיל ולכוח סביל, היאנג והיִין. דואליות זו מסומלת בקלפי טארוט בתמונה של שני עמודים, שתי חיות, שתי דמויות, שמש וירח, שחור ולבן. היִין והיאנג הם שני כוחות קוטביים הפועלים בעולם – הם מנוגדים זה לזה ומשלימים זה את זה. הם מייצגים את המאבק המתחולל בין כוחות מנוגדים בעולם החיצוני ובעולמנו הפנימי. במהלך התפתחותנו הנפשית והרוחנית אנו עוברים תהליך של גילוי החלק החבוי שבנו, ומיזוג החלקים המנוגדים בתוכנו היא מטרה רוחנית מרכזית בדרך לשלמותנו הפנימית

כאשר האדם מחובר לכל חלקיו והוא שלם עם עצמו, הוא חי בשלום עם עצמו ועם אחרים והוא מושך אליו התנסויות של אהבה ללא משברים וקונפליקטים. בספרי
חרבות או גביעים ("שיפור חיי האהבה בעזרת קלפי טארוט") יש בנוסף לפירושים הרגילים ולפריסות המסורתיות גם פרשנויות ופריסות קלפים ייחודיות שמיועדות להארת ההיבטים הנסתרים של כל מערכת יחסים ולפתרון קונפליקטים שמתעוררים. קלפי מודעוּת, כמו גם קלפי טארוט, הם כמו מראות שמשקפות לאדם את מצבו, ובאמצעותם הוא לומד להבין את עצמו ואת זולתו. פריסות קלפים מעוררות את הלא מודע של האדם ומעודדות אותו למצוא פתרונות יצירתיים, שמאפשרים לו ליישב קונפליקטים ולהתגבר על משברים, כך שיוכל תמיד לשאת בידיו גביעי אהבה במקום חרבות קרב שלופות.

  
©  כל הזכויות שמורות לרות אהרוני 

לחצו כאן >> ורכשו ספרים בהנחה בקנייה מאובטחת