מערכת הצ'קרות

 

צ'קרות הן מרכזי אנרגיה בגוף האתרי, שהוא גוף אנרגיה שאופף את הגוף הפיזי. יש צ'קרות רבות שממוקמות בכל הגוף, אך את העבודה האנרגטית המרכזית עושים עם שבע הצ'קרות העיקריות, שנמצאות לאורך הציר האנכי של הגוף האתרי, שמקביל לעמוד השדרה בגוף הפיזי.

 

המילה צ'קרה משמעה 'גלגל', וזאת כיוון שהצ'קרות רוטטות בתנועה סיבובית שיוצרת מעין מערבולת, בדומה לפעולתה החשמלית של סוללה. מדמים את הצ'קרות לפרחי לוטוס כיוון שהן נפתחות ונסגרות כעלי  כותרת של פרח. כל אחת מהצ'קרות רוטטת בתדר שונה, ועל כן לכל צ'קרה מיוחס מספר שונה של עלים ומיוחס לה צבע שיש לו תדר זהה לשלה. הצ'קרות מצוירות כמנדלות, סמל אוניברסלי שמורכב ממעגל שבתוכו ריבוע ומשולש, והעלים מצוירים מסביב למעגל.

 

צ'קרה היא מאוזנת ומתפקדת כהלכה כאשר היא פועלת בתדר הרגיל שלה. כאשר היא אינה פועלת בתדר הרגיל שלה, היא נמצאת בפעילות-יתר או בתת-פעילות או שהיא חסומה. לכל צ'קרה יש השפעה על מצבו הגופני, הרגשי, השכלי והרוחני של האדם. העבודה על הצ'קרות נועדה לאזן אותן ולרפא מצבים שליליים בכל הרבדים, ויש תרגילים מיוחדים לפתיחת הצ'קרות ולאיזון שלהן.

 

מדיטציה על הצ'קרות יכולה להוות בסיס לעבודה הרוחנית, יש לה השפעה מיטיבה על כל תחומי החיים, ואפשר לשלב אותה בקלות בחיי היומיום. את המדיטציה על הצ'קרות אפשר לעשות בדרכים שונות, כגון: התמקדות בהן באמצעות נשימה או באמצעות הצבעים המתאימים להן, או על ידי מילויָן באור, או על ידי התרכזות במנטרות המיוחסות להן.

יש תרגילים רבים ולכל תרגיל השפעה משלו, אך מה שחשוב הוא, שנהיה מודעים שלמצבן של הצ'קרות יש השפעה רבה על חיינו בכל הרבדים והמישורים, ושניתן לשפר את איכות החיים על ידי תחזוקה אנרגטית שוטפת של הצ'קרות.

 

בספרי תקשור בעשרה שיעורים תוכלו למצוא תרגילים רבים שיעזרו לכם לשמור על צ'קרות מאוזנות

 

להמשך קריאה על מערכת הצ'קרות >> אתם מוזמנים לקבל במתנה >> 
את הפרק הסולם בעל שבעת השלבים מהספר "תקשור בעשרה שיעורים"

 

שלחו לי מייל והפרק יישלח אליכם בהקדם: RuthAharoni@gmail.com