מרכזי האנרגיה  – הצ'קרות

 

המשמעות המילולית של המילה צ'קרה (או צ'אקרה) היא משהו שמסתובב או גלגל, מדמים את הצ'קרות לפרחי לוטוס כיוון שהן נפתחות ונסגרות כעלי כותרת של פרח. כל אחת מהצ'קרות רוטטת בתדר שונה, ועל כן לכל צ'קרה מיוחס מספר שונה של עלים. צ'קרה היא מאוזנת ומתפקדת כהלכה, כאשר היא פועלת בתדר הרגיל שלה. כאשר צ'קרה אינה פועלת בתדר הרגיל שלה, אזי היא נמצאת בפעילות יתר או בתת פעילות. לכל צ'קרה יש השפעה על מצבו הגופני, הרגשי, השכלי והרוחני של האדם, והעבודה על הצ'קרות נועדה לאזן אותן ולרפא מצבים שליליים בכל הרבדים. לכל צ'קרה מותאם צבע לפי סדר צבעי הקשת. מדיטציה על כל צ'קרה ועל הצבע המיוחס לה היא אחת הדרכים לאזן את הצ'קרות. גם צלילים ומנטרות יוצרים ויברציות שמשפיעות על האיזון שלהן. 

 

יש צ'קרות רבות שממוקמות בכל הגוף, אך העבודה האנרגטית המרכזית נעשית עם שבע הצ'קרות העיקריות, שנמצאות לאורך הציר האנכי של הגוף האתרי, המקביל לעמוד השדרה בגוף הפיזי. היערכות שבעת מרכזי האנרגיה, הצ'קרות, לאורך עמוד השדרה האתרי - החל מצ'קרת השורש, דרך צ'קרות הטבור, מקלעת השמש, הלב, הגרון, העין השלישית ועד לצ'קרת הכתר - מסמלת את המסלול העולה של ההתפתחות הרוחנית.

 

סדר מיקומן מסמן את הנתיב לגילוי העצמי, שלאורכו יכול האדם לטפס ולממש במלאות את הפוטנציאל שלו, שבמסלול אנושי רגיל מתממש רק חלק קטן ממנו.

 

יש תרגילי מדיטציה רבים שבעזרתם ניתן לפתוח ולאזן את הצ'קרות. לעבודה על הצ'קרות יש השפעה מיטיבה על כל תחומי החיים, ותוכלו לשלב אותה בקלות בחיי היומיום שלכם ולהפוך אותה לחלק מרוטינה ברוכה.  

 

להמשך קריאה על מערכת הצ'קרות >> אתם מוזמנים לקבל במתנה >>
פרק מהספר: תקשור בעשרה שיעורים

 

שלחו לי מייל והפרק יישלח אליכם בהקדם: RuthAharoni@gmail.com